Sklep jest czynny
od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 do 18.00
w sobotę sklep nieczynny.
W niedzielę i święta sklep jest nieczynny.

Udzielamy gwarancję na wszystkie sprzedawane produkty.
Czas jej trwania jest określony przez obowiązujące przepisy o udzielaniu gwarancji.


Komputery i laptopy

Obecnie jest tak duży wybór komputerów, że nawet jest trudno je w sposób jednoznaczny sklasyfikować.

Postęp w tej dziedzinie jest tak szybki, że każdy z nowopowstałych komputerów jest znacząco lepszy od swojego poprzednika i bardziej dostosowany do oczekiwań jego użytkowników.
Przedstawiamy ogólny opis komputerów jakie możemy stworzyć na zlecenie Państwa. Oczywiście oferujemy również gotowe, firmowe produkty.

Komputery osobiste. Jest to grupa komputerów przeznaczonych do użytku najczęściej przez jedną osobę we własnym domu, ale też w biurach czy innych instytucjach czy firmach. W tej kategorii oferujemy komputery z procesorem wielordzeniowym. Karty graficzne mają też różne możliwości i są dobierane w zależności od przeznaczenia komputera.
Komputery centralne - mainframe. Są przystosowane do przetwarzania dużych ilości danych na potrzeby dużych instytucji czy do symulacji systemów bądź czasochłonnych obliczeń. Często pełnią rolę serwerów.

Komputery przenośne zasilane z sieci lub baterii. Laptopy posiadają takie same właściwości co komputery stacjonarne i różniące się między sobą na tych samych zasadach co komputery PC. Netbooki są mniejsze i zużywają mniej energii. Jednak najczęściej mają mniejszą wydajność niż laptopy.
W tej kategorii komputerów oferujemy tylko gotowe, firmowe produkty.

Płyty  główne

Płyta główna to jeden z najważniejszych elementów składowych komputera. Od stabilności i jakości wykonania płyty głównej zależy wydajność całego systemu.

Głowni producenci płyt głównych to:
AMD, Asus, Delock, eVGA, Gigabyte, Dell, MSI, Biostar, ECS, Foxconn, Intel, IBM, Gembird, GIG, iBASE, Sapphire, Tyan, Via.
W najczęściej stosowanych konfiguracjach większość urządzeń obecnych na płycie głównej zgrupowana jest w tzw. mostku północnym oraz południowym lub zintegrowana w układzie MCP. Znajdują się na niej wszystkie elementy niezbędne dla funkcjonowania komputera.

Każda płyta główna musi posiadać przynajmniej jedno gniazdo procesora. Od generacji i386 standardowo zaczęto stosować różnego rodzaju gniazda (ang. socket). Gniazda różnią sie w zależności od rodzaju procesora. Dla tego już w początkowej fazie konstruowania komputera konieczne jest ustalenie jakiego procesora będziemy używać i dobranie do niego odpowiedniej płyty głównej.

Drugim ważnym elementem są gniazda karty graficznej. Najczęściej występujące złącza magistrali komunikacyjnej to PCI Express, PCI, oraz starsze - coraz rzadziej już spotykane AGP, AGR, VESA Local Bus, AMR, MCA, ISA, EISA.

Równie ważnym elementem jest typ BIOS-u na płycie głównej. Wszystkie nowsze typy komputerów posiadają BIOS zapisany w układach programowalnej pamięci typu flash-ROM. Wykorzystują one BIOS tylko podczas startu komputera, używając następnie własnych sterowników (przystosowanych do pracy z wielozadaniowym, 32 i 64 -bitowym środowisku), które bezpośrednio komunikują się z komponentami sprzętowymi. Zaletą takiego rozwiązanie jest możliwość aktualizowania wersji BIOS-u co pozwali na zwiększenie wydajności komputera.

Procesory

Bez procesora działanie naszego komputera jest nie możliwe.  Procesor komputerowy to serce każdego komputera, oznaczany skrótem angielskim CPU, czyli Central Processing Unit.  Jest to układ scalony wykonywujący instrukcje programów, można takie działanie porównać do działania mózgu człowieka.
Na rynku mamy procesory firmy AMD, które po dziś dzień rywalizują z Intelem.
Obecnie pojawiły się procesory wielordzeniowe, których możliwości wzrosły znacząco, a to nie jest ostatnie słowo i niedługo nadejdzie zapewne zupełnie nowa era procesorów.

Współcześnie większość procesorów ma wielordzeniową budowę. Pierwszym procesorem wielordzeniowym ogólnego przeznaczenia był procesor Power 4 firmy IBM wprowadzony na rynek w roku 2001. Pierwszymi procesorami wielordzeniowymi architektury x86 były wersje procesorów Opteron firmy AMD i Pentium Extreme Edition firmy Intel wprowadzone w kwietniu 2005 roku.

Obecnie procesory Intel to:
Pentium - wersje M [do laptopów], wersje podstawowe 2,3,4, wersja D - dwurdzeniowa, Celeron - wersje M [do laptopów] i D, Xeon - procesor do serwerów, Itanium, Core oraz Core 2 - najnowszy wielordzeniowy procesor. Konkurencją dla nich są procesory firm AMD, VIA, IBM i Motorola.

Procesory AMD
Znana jest konkurencja między AMD a Intelem. Różnica między nimi jest praktycznie żadna, bo czy ma znaczenie dla użytkownika, poza grafikami i graczami, czy jego procesor pracuje parę taktów wolniej czy szybciej.

Obecnie dostępne są procesory
- Athlon II - 2 i 4 rdzeniowy
- Phenom II - 2, 4 i 6 rdzeniowe
- Procesory kompatybilne z socket FM1 - wszystkie 2 lub 4 rdzeniowe
- Intel Core - series E, i3, i5, i7, oraz
   Intel Core 2 - series E, G, także
   Intel Xeon = to rodzina wielordzeniowych procesorów.

Karty graficzne

Czynnikiem wpływającym na prędkość karty graficznej jest typ magistrali, z jaką komunikuje się ona z komputerem.
W marcu eXtremeMem oraz amerykański producent overclockerskich kart graficznych BFG Technologies, zaczęły wyłączną współpracę, w dziedzinie dystrybucji elitarnych kart graficznych BFG w Polsce! Od kwietnia dostępne są karty graficzne BFG Technologies, oparte o nowy line`up chipów graficznych NVIDIA.   Więcej _

Karta graficzna we współczesnym zestawie komputerowym to jeden z kluczowych podzespołów mających wpływ na wydajność całego systemu. Biorąc pod uwagę ilość parametrów na jakie trzeba zwrócić uwagę przed jej zainstalowaniem sprawia, że dobór odpowiedniego układu jest niełatwy. Ważne jest to do czego chcesz używać komputer. Jeśli używasz komputer do przeglądania internetu, prac typu biurowego czy do prostych gier, powinna wystarczyć ci karta graficzna o średniej wydajności.

Karty graficzne o średniej wydajności są alternatywą dla kart zintegrowanych. Dodatkowo niektóre z tych kart posiadają układy wspierające dekodowanie sygnału video pozwalające na oglądanie filmów HD, oraz poprawiające ogólną jakość obrazu. Należy zwrócić uwagę czy karta posiada własną wbudowaną pamięć video. Karty wykorzystujące pamięć RAM komputera raczej nie należy stosować.

Karty graficzne o wysokiej wydajności przeznaczone są głównie dla graczy. W tym segmencie układy posiadają zwykle szynę 256 - bitową i minimum 512 MB wewnętrznej pamięci video. Wraz ze wzrostem wydajności, zwiększa się ich zapotrzebowanie na energię elektryczną. Wymaga to zainstalowania mocniejszego zasilacza.

Karty graficzne o najwyższej wydajności są to karty stworzone dla najbardziej wymagających graczy. Charakteryzują się wysoką rozdzielczością oraz poprawiają jakość obrazu (tzw. Anty-aliasing i filtrowanie anizotropowe). Szyna pamięci może osiągać 512 bitów lub więcej. Niestety ze względu na duży pobór prądu mają rozbudowane systemy chłodzenia.

Monitory

Za pomocą monitora komputerowego możemy oglądać filmy, grac w gry na komputerze, pisać, czytać różnego rodzaju artykuły i wiele, wiele innych czynności.

Monitory komputerowe można podzielić na kineskopowe i LCD. Wszystkie te wyżej wymienione rodzaje monitorów charakteryzują się odmiennymi cechami.
Najstarsze są monitory kineskopowe, są to bardzo duże monitory w porównaniu do monitorów wykonanych w innych technologiach. Monitory LCD są to monitory nazywane ciekłokrystalicznymi, ponieważ tak naprawdę zawierają w sobie taką ciecz.

Monitory CRT , właściwe określenie to monitory kineskopowe, których ekran oparty jest na kineskopie. Są to rozwiązania starszego typu, ale w większości przypadków nadal mają zazwyczaj znacznie lepsze współczynniki kontrastu oraz kąty widzenia niż innego rodzaju monitory. Obecnie coraz rzadziej się ich używa, coraz większą popularność zyskują ekrany LCD.

Monitory LCD są płaskie, zajmują bardzo mało miejsca. Maja inną budowę dlatego też nie męczą oczu, również nie posiadają takiego promieniowania jak w starej technologii.
Do producentów monitorów możemy zaliczyć LG, Samsung, Acer, Asus, Nec, AOC, Belinea, IIyama i wiele innych. Ceny monitorów wahają się od 300 zł do kilku tysięcy w zależności od wielkości ekranu. Można nabyć też monitory z wbudowanym tunerem telewizyjnym co pozwala na oglądanie telewizji bez włączania komputera. Są bardzo wygodne i oszczędne.

Ekran dotykowy, touchscreen monitory komputerowe w nowy sposób umożliwiają obsługę komputera. Ekran dotykowy pozwala użytkownikom na bezpośrednie korzystanie z aplikacji znajdujących się na ekranie bez konieczności użycia myszki i klawiatury. Dzięki temu użytkownicy mogą bezpośrednio korzystać z aplikacji na ekranie, bez potrzeby użycia myszki lub klawiatury. Konwencjonalna klawiatura wręcz idealnie pasuje do każdego biurka, dlatego na zadomowienie się ekranów dotykowych przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.

Urządzenia  peryferyjne.  Akcesoria  komputerowe
Powrót do menu wybory kategorii >>tel. (22) 668 43 40
tel. kom. 502 130 808
ul. Pużaka 1, 02-495 Warszawa
e-mail: 

Naprawa, montaż komputerów - Sprzedaż części komputerowych i wyposażenia.
Serwis komputerowy i sieci LAN.
Polityka prywatności cookie >>